Latest: απο τον pano thrakioti(Τιμή 0 ευρώ - Ετος ίδρυσης! | : ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο dailymotion? | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE

ΑΕΚΛ-ΟΡΦΕΑΣ 4-0 Στο - 2 η διαφορά και το πρωτάθλημα απέκτησε εξαιρετικό ενδιαφέρον (BINTEO)

0 σχόλια

Κατόπιν εντολής της Επιτροπής Διαιτησίας της ΕΠΣ Έβρου αντικαταστάθηκε ο Διαιτητής κ. Κυριαζίδης με τον κ. Σουβαρά Χαρίτο λόγω κωλύματος του πρώτου .
Από μια κόκκινη κάρτα οι δυο ομάδες ,για το Σοφικό ο αρχηγός Τσοκαλίδης  στο 40΄είδε την κόκκινη κάρτα από τον Σουβαρά διότι ανέτρεψε τον Γκαμήλη ενώ βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ .
Στο 90΄ο Ούντου σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι δέχθηκε  κόκκινη  (δεύτερη κίτρινη) .
ΓΚΟΛ: ΓΚΑΜΗΛΗΣ 26΄, 27΄
   ΚΙΤΙΟΥΔΗΣ 43΄
                     ΜΠΑΔΙΑΝΟΥΔΗΣ ΧΡ. 89΄

Με τον Κλεάνθη Τσιροπούλα στον πάγκο η Αθλητική Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης συνέτριψε τον πρώτο στη βαθμολογία Ορφέα  Σοφικού με σκορ 4-0.

Την ουσία την είχε ο γηπεδούχος (ΑΕΚΛ), οι παίκτες του Κλεάνθη Τσιροπούλα έβλεπαν δίχτυα ,ενώ  οι φιλοξενούμενοι  ακόμη και με δέκα είχαν την κατοχή  της μπάλας, όμως οι ποδοσφαιριστές του Σωτήρη Κιλιτσίδη δεν κατάφεραν να σκοράρουν ,με αποτέλεσμα να δεχθούν την ήττα με το βαρύ 4-0.
Στο 26΄ ο Γκαμήλης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ ,έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμα του Μπρούτσου και ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Γκαμήλης άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων  πραγματοποιώντας το 2-0 . Στο 40΄ο Τσοκαλίδης αρχηγός του Ορφέα ανέτρεψε τον Γκαμήλη ενώ ήταν τετ α τετ με το τέρμα δέχθηκε την απευθείας κόκκινη , με δέκα πλέον οι φιλοξενούμενοι.

Το φάουλ ανέλαβε να το εκτελέσει ο Έρικ Κιτιούδης ,καλοκτυπημένο στην αριστερή γωνία του Μπρούτσου και το 3-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατοχή ήταν καθαρά και πάλι για τον Ορφέα  και ας έπαιζαν με δέκα ,όμως και πάλι οι ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν να βρουν τα  δίχτυα , με αποτέλεσμα στο 89΄ο Μπαδιανούδης Χρήστος για την Ένωση  που μπήκε στη θέση του Μπόζιου  με ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα για τέταρτη φορά στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Στο -2 η διαφορά και το πρωτάθλημα απέκτησε εξαιρετικό ενδιαφέρον .
Ο Ορφέας Σοφικού εξακολουθεί οκτώ αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος να έχει τον πρώτο λόγο για την άνοδο στην  Ά Έβρου.

ΑΕΚΛ:(ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΑΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ)ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΣ,ΤΣΟΥΛΟΥΒΗΣ,ΜΠΑΛΑΤΣΙΟΣ,ΜΑΤΘΙΟΥΔΑΚΗΣ,ΟΥΝΤΟΥ,ΦΑΦΑΜΑΝΗΣ,ΓΚΑΜΗΛΗΣ,ΜΠΟΖΙΟΣ,ΚΙΤΙΟΥΔΗΣ,ΜΠΑΔΙΑΝΟΥΔΗΣ Β,ΠΙΡΠΙΡΗΣ Κ

Στο δεύτερο αγωνίστηκαν και οι:  ΜΟΥΤΛΙΑΣ 67΄στη θέση του ΚΑΦΑΜΑΝΗ, ΜΠΑΔΙΑΝΟΥΔΗΣ Χ 79΄, στη θέση του ΜΠΟΖΙΟΥ, και ΑΙΓΙΝΙΤΗΣ 85΄ στη θέση του ΚΙΤΙΟΥΔΗ

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΦΙΚΟΥ :(ΚΙΛΙΤΣΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ) ΜΠΡΟΥΤΣΟΣ,ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ,ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗΣ,ΤΣΟΚΑΛΙΔΗΣ,ΓΙΩΝΤΗΣ,ΤΣΟΓΚΑΣ,ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ,ΜΠΑΤΖΙΟΣ,ΜΑΤΟΥΛΑΣ,ΔΟΪΤΣΙΔΗΣ,ΜΠΑΛΑΚΗΣ.
Στο δεύτερο αγωνίστηκαν  και οι:ΜΕΣΟΝΥΧΤΗΣ 46΄ στη θέση του ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ 59΄ στη θέση του ΔΟΪΤΣΙΔΗ, και ο ΤΖΙΑΜΠΑΤΖΑΚΗΣ  71΄στη θέση του ΜΑΤΟΥΛΑ

Δείτε όλα τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα.