099

Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου 2016

Filled Under: ,

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ

Απέναντι σε μία από τις καλύτερες ομάδες της Super League ο Πανθρακικός  δεν τα κατάφερε, ηττήθηκε 0-3 από τον Ατρόμητο στο ΔΑΚ Κομοτηνής, κι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας, με απολογισμό 1 νίκη και 2 ήττες.
Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
Ο Κώστας Βασιλακάκης, στο ντεμπούτο του στην 4η του θητεία στον πάγκο του Πανθρακικού, δεν είχε στη διάθεσή του τους τραυματίες Νικόλτση, Μπουγαΐδη, Μυρθιανό και Ρομπέρ, ωστόσο το θετικό ήταν πως πήραν χρόνο συμμετοχής, σε μία σημαντική αναμέτρηση, τρεις ποδοσφαιριστές γεννημένοι το 1999 και προερχόμενοι από τα τμήματα υποδομής της ομάδας μας.
Ο λόγος για τους Τζελέπη και Γκιντίδη, οι οποίοι ήταν στην αρχική ενδεκάδα, μαζί με τους Κάρδαρη, Πολίμο, Πετρούση, Γαβριηλίδη, Πλέγα, Ηλιάδη, Κουσίδη, Μπεκατώρο και Χαλκιαδάκη, καθώς και τον Κυριαλάνη, που ήταν μία από τις τρεις αλλαγές, μαζί με τους Ψάλτη και Μήλιο.
Ο Ατρόμητος πίεσε από νωρίς και κατάφερε να πετύχει δύο γρήγορα τέρματα, με τον Τόνσο στο 10' να ανοίγει το σκορ και τον Μπαστακό στο 13ο λεπτό να σημειώνει το 0-2.
Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο Πανθρακικός  ισορρόπησε το ρυθμό της αναμέτρησης, ωστόσο χωρίς αποτέλεσμα, αφού δεν κατάφερε να απειλήσει σε κάποια περίπτωση τους φιλοξενούμενους, που στο 53' πέτυχαν και τρίτο γκολ ξανά με σκόρερ τον Τόνσο.
Στο δεύτερο 45λεπτο οι ποδοσφαιριστές του Πανθρακικού απείλησαν σε ορισμένες στιγμές τον Ατρόμητο, κυρίως με μακρινά σουτ, από τους Πλέγα, Ηλιάδη, Κουσίδη, καθώς και την πολύ καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεκατώρου στο 80'.