Δευτέρα, 14 Νοεμβρίου 2016

Filled Under: , , , ,

6στα6 ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ Η Α.Ε.ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ !!

Σε δώδεκα λεπτά καθάρισαν το παιχνίδι  οι παίκτες του Γιάννη Αναστασιάδη !!

Σειρά είχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης να υποταχθεί στην ανωτερότητα της ΑΕΔ , δέχθηκε  τέσσερα τέρματα τρία στο πρώτο μέρος και ένα στο δεύτερο με κορυφαίο παίκτη τον Γιαννόπουλο πού πλέον με επτά τέρματα είναι στην κορυφή των σκορερ της Α Έβρου.

Τριάντα δυο  λεπτά άντεξε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης χωρίς να δεχθεί τέρμα στο Διδυμότειχο και ο πρώτος σκορερ Γιαννόπουλος δεν άργησε να μιλήσει, γκολ 1-0 στο 33΄ και έτσι άρχισε ο χορός των  τερμάτων , ο Παντελίδης το 2-0 στο 39΄ και ο Γιαννόπουλος πάλι το 3-0 στο 44΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καζάλας εκτέλεσε κόρνερ και με κεφαλιά ο Ασπιώτης έγραψε το τελικό 4-0 .

Αξίζει  να αναφέρουμε ότι ο προπονητής της ΑΕΔ  Γιάννης  Αναστασιάδης ξεκίνησε στη βασική εντεκάδα τον νεαρό Άγγελο Συριτούδη κάτω από τα δοκάρια, μια κίνηση που δείχνει ότι τον εμπιστεύεται για το μέλλον δίνοντάς του  την ευκαιρία να πάρει  όσο γίνεται πιο πολλά παιχνίδια !!
Ο Εθνικός είχε και δυο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο στο 55΄και 70΄.

ΑΕΔ :ΣΥΡΙΤΟΥΔΗΣ,ΚΟΤΣΑ ΑΛΗ,ΚΑΖΑΛΑΣ,ΑΧΠΑ,ΚΑΪΣΑΣ,ΜΑΜΡΙΚΙΣΒΙΛΙ,ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ(75΄ΖΙΑΡΤΟΥΔΗΣ),ΙΝΤΖΕΣ,(70΄ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗΣ),ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ,(55΄ΑΣΠΙΩΤΗΣ),ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΑΓΓΕΛΑΚΑΚΗΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ:ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΣΟΥΛΑΚΑΚΗΣ,ΡΑΛΛΗΣ(67΄ΔΑΣΤΕΡΙΔΗΣ)